Žena vo výškach

Autor: Suchá Marietta | 20.1.2011 o 20:31 | (upravené 31.1.2011 o 16:24) Karma článku: 5,25 | Prečítané:  459x

Vtip. Nie, nie je. Prudká realita. Som typická bloncka / so shoppingovou mániou/s fóbiou z výšok, pracujúca vo výškovej firme. Opäť vtip?- Nie, nie je. Každý sa živí, ako vie. Videli ste ich. Mnohé ste ich so záujmom sledovali, alebo im podali cez okno kávu, dokonca svoje telefónne číslo. Aj také sú príbehy, ktoré mi na našich stretnutiach rozprávajú.

Príbehy chlapcov a chlapov visiacich na lanách, umývajúcich naše sklenené giganty. Mužov sediacich na drevených lavičkách s baranmi a sterkami v rukách, v montérkach skrášľujúcich fasády našich bizniscentier. 

 S touto komunitou perfektných, obetavých ľudí ma osud spojil náhodou. -Vydala som sa za majiteľa a stala som sa šéfkou obchodu. - Opäť prudká realita čisto mužského sveta.

Realita biznisu čistenia impozantných výškových budov ,búrania komínov, natierania obrovských stožiarov, sanácii svahov okolo Strečna, kde sa na mňa často moji mužský partneri dívajú, ako na atrakciu, spestrenie kolobehu pracovných stretnutí. - Zvykla som si, obrnila sa , dokonca ma to mnohokrát pobaví.      

Nič by však nebolo bez nich. Našich chlapcov, pracantov, ako ich s úctou voláme.

Sú totiž nepriehľadnuteľní. Mnohokrát sa ma ľudia pýtajú, aký je vlastne ich svet.

Tvrdý a krásny zároveň. Tvrdý, keď pešo vláčia ťažké časti železných konštrukcií na 28. poschodie/ výťah samozrejme ešte nefunguje/ a v duchu sa modlia, aby hore opäť raz nebolo - 22 st. Celsia, keď ich budú, visiac na lane,  zvárať. Krásny, keď sa pri práci z neuveriteľnej výšky pozerajú na život plynúci pod nimi.

Kto vlastne sú títo ľudia a čo ich vlastne ženie k tejto práci, poviete si mnohí. Všetci sme chodili do školy, boli sme v obchode , u lekára, na súde, v autobuse, ale len zopár z nás - v takých výškach. Nie sú to len horolezci, akoby sa na prvý pohľad zdalo. Sú medzi nimi učitelia, vojaci, vedeckí pracovníci, inžinieri, manažéri, študenti, murári, zámočníci ale aj bývalý hokejista.

Ich motivácia je rôzna, z každého rožku trošku. Peniaze, adrenalín, kamarátstvo,  potreba teamovej práce , ale aj nové výzvy, keď búrajú komín za plnej prevádzky podniku.

 Žijú vo výškach. My s nimi. Ich svet je tam hore, kde sa nám bežným smrteľníkom krúti hlava. Všimnime si ich, kývnite im, usmejte sa na nich z Vašej klimatizovanej kancelárie, keď ich opäť uvidíte visieť na lane.        

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štefunko: Nešiel by som do toho, keby som mal byť bezvýznamný hráč

Predseda novej strany Progresívne Slovensko si trúfa vo voľbách na 15 percent. Kandidátov chce nasadiť už do tohtoročných komunáliek.

KOMENTÁRE

Babiš rovná sa ANO, ANO rovná sa Babiš

Kdesi na konci tunela sa predsa len čosi črtá.


Už ste čítali?